Překlady nových rozhovorů s TH

6. března 2010 v 11:32 | P.N.

S jejich třetím albem jsou Tokio Hotel na evropském turné Welcome to Humanoid City". Přitom je čtyřčlenná kapela denně obletována a pronásledována fanoušky. Jako jediný člen kapela není Georg Listing singl. V rozhovoru s německou tiskovou agenturou dpa se čtyři muzikanti vyjádřili o svatbě, soukromé sféře a označení "teenageři".

Všem členům kapely je už bylo 20 let, nechcete se zbavit označení "teenie kapela"?
Bill: Vlastně bychom ho spíše chtěli mít. Protože teď pomalu přicházíme do věku, že nám to spíše lichotí, když je člověk označován za teenagera. Takže problém s tím také nemáme. Pro mě to není urážka.

Jak budou znít Tokio Hotel za deset let?
Tom: To se uvidí. Chodíme do studia a děláme to, na co máme právě chuť. I když ve spaní se ukazuje, jakým směrem album půjde. Za deset let to bude podobné.

Budou první členové kapely už ženatí?
Bill: To nevím, jestli se někdo ožení, Georg…
Georg: Za deset let? To nemůžu odhadnout.
Tom: Upřímně řečeno: Ano, za deset bude určitě někdo z nás ženatý.

Fanoušci vás pronásledují na každém kroku, kdy je to nervující?
Tom: Když jsme na turné, potom je to spíše skvělé, že jsou lidi všude s námi. Také když se přijede do jiné země a přivítá nás tolik fanoušků, jak je to jen možné - to je každopádně super. Nervní je to spíše tehdy, když se snažíte být v soukromí. Ale u nás to není tak časté, možná 40 dní v roce.

Vyměnili byste váš úspěch za více soukromí?
Bill: Každopádně, když by to bylo možné, okamžitě. Ale pokud chcete být úspěšní a mít takový život, jaký máme my, samozřejmě to přinese také několik obětí.

Přemýšleli jste pro ukončení školy o klasické vzdělání jako teorie nebo studium?
Bill: Ne, pro nás to nikdy nebylo téma. Ukončení školy pro nás bylo naprosto dobrovolné, protože Tom a já jsme typičtí perfekcionisté. Přinejmenším jsme alespoň chtěli mít v tašce vysvědčení.

Bille, jako model jste byl na Fashion Week v Miláně. Uvidí Vás fanoušci na molu častěji?
Bill: Umím si představit, že bych to dělal častěji a také někdy navrhovat nějaké věci, protože to je pro mě věc, která mi dělá radost.

_______________________________________________________________________


Preferujete zpívat anglicky nebo německy?
Bill: Mixujeme náš anglický a německý setlist. Některé songy preferujeme hrát v němčině, jiné v angličtině. Pro každého je tady něco. Fanoušci, které se učí německy hlavně kvůli nám, můžou zpívat německé songy. Album "Humanoid" je také dostupné ve dvou verzích. Nechceme někoho nutit, aby si koupil specifický jazyk. Pro nás jsou oba jazyky důležité. Angličtina, stejně tak němčina, jsou součástí Tokio Hotel.

Přijedete na Rock Werchter?
Bill: To ještě není potvrzené.

Máte téměř všechno. O čem ještě sníte?
Bill: Vždycky sním a dělám si nové cíle. Mít ráno důvod se vždycky probudit. Každý den dostávám nové nápady a vždycky chci napsat songy Tokio Hotel. S Tokio Hotel chceme vždycky něčeho dosáhnout. Na naše turné jsme například navrhli velmi pěkné podium.

Je pravda, že jste na soundtracku k filmu "Alenka v říši divů"?
Bill: Společně s Kerli jsme nahráli song pro "Alenku v říši divů". Nejprve jsme to plánovali jako song pro Humanoid. Napsali jsme to a hledali na to ženský hlas. Kerli byla ideální nováček. Práce s ní byla velmi zábavná. Je tak vtipná, nadšená, vždy šťastná a velmi sympatická. V budoucnu bychom rádi spolupracovali s Aerosmith. A také se Stereophonics. Tomovi a mě připadají naprosto cool.

Co musí holka udělat, aby dobyla vaše srdce?
Bill: To je těžká otázka
Tom (směje se): Pro mě ne. Pokud chce dobýt moje srce, stačí, když si vezme na sebe něco pěkného a funguje to.
Bill: U mě to musí být láska na první pohled.

Co jste dělali na Valentýna? Nebo co byste dělali, kdybyste měli přítelkyni?
Bill: Skoro jsem na Valentýna zapomněl. Ale není to špatné. Tom a já jsme singl, takže pro nás je Valentýn prostě normální den. Myslím, že Georg objednal růže. Když bych měl příltelkyni, tak bych vybral něco, co zapadá k její osobě. Každý je jiný.

Kdo zůstává v koupelně nejdéle?
Bill: Když se jdou ostatní koupat, bývají v koupelně déle. Ale normálně potřebuju na přípravu nejvíc času já. Asi hodinu s vyčíštěním zubů, sprchou...

Bille, jak to děláš, že vypadáš tak skvěle?
Bill: Většinou ráno nevím, co si vzít na sebe. Potom stojím před mým šatníkem a inspiruju se. Někdy najdu věci, které jsem 4 roky nenosil. Ale nakonec se rozhodnu podle nálady.

Šli by jste na rande s tlustší holkou?
Bill: V lásce neplatí žádná pravidla. Všechno je dovoleno. Nemůžete vyloučit tlusté holky nebo blondýny.

Chcete v budoucnu děti?
Bill: Teď si to nedovedu představit, vůbec o tom nechci přemýšlet. Nebyli bychom schopni se o dítě postarat, protože pořád cestujeme. Kromě toho máme dost práce s našimi čtyřmi psy. Snažíme se rozdělit lásku mezi ně, takže nikdy nemá méně než ten druhý.

Co by jste dělali, kdyby jste viděli holku, která je bitá za to, že je TH-fanynka?
Bill: U mě nezáleží na tom, jaký je to důvod, když někdo uhodí nebo zbije holku, vždycky pomůžu. Jako svědek to musíte udělat. To je logické, ne? Je zřejmé, že nenávist by nikdy neměla zajít tak daleko. Naštěstí anti nikdy nepoškodili naši kariéru.
Tom: Vlatně jsem měl vždycky rád, když si ostatní mysleli něco špatné. Dokonce jsme si mysleli, že je cool si užívat něco, co se ostatním nelíbilo. Naši fanoušci jsou tak blízko, protože jsou fanoušci TH. A my máme extrémní spojení s našimi fanoušky.

Čtete Tokio Hotel fan ficton?
Bill: Když nám fanoušek osobně nějakou dá, určitě si ji přečteme. Ale příběhy na internetu nehledáme.

Máte čas číst maily od fanoušků?
Bill: Ne, ani nevíme, kde začít. Dokonce my, jako naši manažeři a naše nahrávací společnost dostáváme dopisy. Nemáme čas je číst všechny. Bohužel.

Jakou nejkrásnější věc jste od fanouška dostali?
Bill: Vždycky jsem rád, když jsou fanoušci kreativní. Jednou jsme dostali obraz od fanoušků z Itálie. Namalovali Toma a mě. Profesionální umělec by to neudělal lépe. Také nám posílají CD z jejich vlastní hudbou.

Už jste někdy udělali něco hloupého, když jste byli zamilovaní?
Bill: Když jsem zamilovaný, vždycky dělám hloupé věci. Mé srdce rozhoduje, co mám dělat a dál nemůžu myslet logicky. Dál nad sebou nemáte kontrolu. Ale u mě je to už dlouho, co jsem byl zamilovaný, takže o tom nemůžu mluvit.

Umím si představit, že mít úspěch je někdy těžké. Litovali jste někdy toho, že jste slavní?
Bill: Samozřejmě nám toho hodně chybí; naši přátelé jdou na vysokou školu, můžou jít ven. Ale my jsme si vybrali tento život a udělali bychom to znovu. Studium nikdy nebylo nic pro nás. Teď můžeme vidět celý svět. Zažil jsem hodně věcí, ostatní nikdy nedostanou takovou šanci, takže jsem velmi vděčný.

Jaké je vaše oblíbené roční období?
Bill: Léto. Nesnáším zimu. Během Vánoc můžu sníh, to je pěkné. V Hamburku je v tu dobu úplný chaos. Ani nemůžete řídit vaše auto! Na ulicích je to neuvěřitelně nebezpečné. Všichni padají nebo si něco zlomí, nemocnice jsou plné. Budu rád, až bude léto. Také bych rád zůstal v teplých krajích a městech.

Kdy jste naposledy brečeli?
Tom: Moc nebrečím, protože nemám čas se dlouho starat o věci. A nic zlého se nestalo. Naposledy jsem brečel, když jsem se smál s mým nejlepším kámošem.
Bill: Kdybych brečel, tak ze smutku a nikomu bych to neřekl. Je to příliš osobní. Ale stejně jako Tom se tolik směju, až brečím.

Co děláte těšně před tím, než jdete na podium?
Bill: Nervózně chodíme, dáváme dohromady mikrofony, kabely a pak to změníme a soustředíme se na naše songy.

Co vás udělá šťastnými ve špatný den?
Bill: Naši psi. Když se vrátíme domů v noci a naši čtyři psi na nás čekají před dveřmi, vždycky se musíme smát. Jejich láska je bezpodmínečná.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.