Březen 2010

COB-Brural Assault

27. března 2010 v 11:03 | P.N.
Srpen - Brutal Assault , Pevnost Josefov

Marilyn Manson- novinky

27. března 2010 v 10:47 | P.N.
Stránky VampireFreaks.com uveřejnily krátký videorozhovor s Chrisem Vrennou. Mimo jiné se Chris zmiňuje i o tom, že v současné době ve studiu s Twiggym a Mansonem pracují na nových skladbách.

Na Babalon fóru se objevil rozhovor s Pogem (alias Madonnou Wayne Gacym), který byl pořízen pro MUEN magazín. Pogo v něm mluví o své minulosti, současnosti, produkování hudby, NASA, svém dalším hudebním projektu, ale došlo i na odchod od MM a jeho vlastní názory na současného Mansona jako takového.

Když dříve Manson sliboval, že bude využívat svůj Facebook profil daleko častěji, tak si možná popletl jednu sociální síť s druhou, jelikož když už se v poslední době něco děje, tak ani ne na oficiálkách, nýbrž na oficiálním MySpace profilu.
Naposledy na něj přidal fotku Twiggyho, který má na sobě oblečenou uniformu Dharmy Initiative. Komu tento název nic neříká, pravděpodobně není fanouškem seriálu Lost. Fotku doprovází komentář: "A beautiful man. On the island, you grow diamonds."

Taktéž včera změnil svůj status momentálního dělání/nálady, at to na: "War painting/Fabulous" ... tak doufejme, že kromě malování si brzy najde čas i na přípravu dalšího alba, či jiných aktivit, které by nás fanoušky daly po chvíli odmlky trošku do pohybu.

Na Mansonově MySpace profilu přibyla složka "My projects", která obsahuje 9 nových akvarelových obrazů i s jejich popisky.
A kdo by snad chtěl zhlédnout některé z Marilynových prací na vlastní oči, tak může začít šetřit. V dubnu totiž budou Atény hostit sbírku Mansonových výtvorů. Výstava dostala název "Hell, etc." a bude konána pod záštitou Art Modern Gallery.
http://www.marilynmanson.cz/pictures/kapela/kapela067.jpg


World Behind My Wall v T-music na 1. místě

27. března 2010 v 10:10 | P.N.
Tak se nám to povedlo a dostali jsme Tokio Hotel opět na 1. místo v T-music chart ;)WALTARI turné po Česku s novým albem

27. března 2010 v 10:00 | P.N.
Koncertní stálice tuzemské kotliny finská kapela WALTARI opět dorazí do Česka. Tentokrát podpořit nové album "Below Zero". Posledním počinem se tito ostřílení hudebníci vrátili ke svým metalovým kořenům a po všech experimentech v průběhu kariéry dělají to, co jim sedí nejlépe. Kromě kousků z posledního alba nebudou chybět ani osvědčené hity finské pětice. První zastávka u nás se uskuteční v Písku a to v Divadle Pod Čarou 12.5. 2010, následuje brněnský klub Semilasso 13.5. 2010, poté pražský klub Akropolis 14.5. 2010 a českou část tour kapela zakončí v Plzni 15.5. 2010. Jako support se představí pražská crossoverová smečka EGOTRIP. Více informací o turné WALTARI na www.waltarimusic.com, http://www.ticketpro.cz a http://vstupenky.ticket-art.cz.

Nový bicman EQUILIBRIUM

27. března 2010 v 9:56 | P.N.
Novým bubeníkem  EQUILIBRIUM se stává Tuval "Hati" Refaeli původem z Izraele.

Hati dodává: "Jsem velice šťastný a je mi ctí hrát s EQUILIBRIUM. Je to sen, který se splnil, a také skvělá příležitost. Rád bych poděkoval Nashe (houslistka izraelských ARAFEL) za spojení mne s EQUILIBRIUM."

René Berthiaume, kytarista a klávesák německých epiků, také záležitost komentoval: "Poté, co jsme oficiálně oznámili hledání nového bubeníka, jsme denně obdrželi mnoho nabídek od opravdu dobrých bubeníků. Byli jsme poctěni, jací věhlasní umělci byli mezi nimi. Nakonec jsme vybrali tohoto chlapa z Izraele. Hati má velké ambice a talent!"

Tuval Refaeli působí také v izraelské brutální formaci VISCERA TRAIL.

KEEP OF KALESSIN - nové album "Reptilian" na obzoru

27. března 2010 v 9:53 | P.N.
Pátá studiovka Norů "Reptilian" vyjde 10. května v Norsku u Indie Recordings, o čtyři dny později ve zbytku Evropy pod záštitou Nuclear Blast Records a až 8. června v Severní Americe u stejné firmy.

"Reptilian" byl nahrán znovu ve vlastním studiu kapely v domovském Trondheimu. Mixu se ujmul Daniel Bergstrand.

Cover:

Tracklist:

01. Dragon Iconography
02. The Awakening
03. Judgement
04. The Dragontower
05. Leaving The Mortal Flesh
06. Dark As Moonless Night
07. The Divine Land
08. Reptilian Majesty

Kytarový mág Jeff Loomis v Praze

27. března 2010 v 9:50 | P.N.
Pro všechny fanoušky kapely americké NEVERMORE ale především kytarového umělce Jeffa Loomise skvělá zpráva. Jeff Loomis zavítá příští týden do Prahy kde předvede své kytarové umění v rámci bezplatného workshopu.
Seminář se uskuteční v budově MUSIC CITY a to v úterý 30.3.2010 od 18:00. Protože kapacita sálu je omezena je třeba se závazně přihlásit na stránkách http://www.music-city.cz. Po workshopu pak Jeff Loomis zavítá do Česka o necelé dva měsíce později a to na první ročník festivalu METALFEST OPEN AIR v Plzni kde bude jeho domovská kapela NEVERMORE jedním z hlavních headlinerů.

TUSKA festival má již kompletní line up!

27. března 2010 v 9:48 | P.N.
Festival TUSKA se koná každoročně v Kaisaniemi, Helsinkách. Hlavní finské město letos naplní fanoušci tvrdé hudby v datu 2. - 4. července 2010.tuska2010

Na soupisku festivalu přibyly dvě kapely, které kompletně uzavírají line up letošního ročníku.
První z kapel jsou W.A.S.P., kteří naposledy vystoupili na Tuska festivalu v roce 2007. Druhou a zároveň poslední kapelou jsou CROWBAR z New Orleans.
Kompletní line up pro Tuska 2010:
.
PÁTEK 2.7.2010
Devin Townsend - Ziltoid The Omniscient, world exclusive
Satyricon
Tarot
Testament
Ihsahn
Pain
Insomnium
Barren Earth
Obituary
Swallow The Sun
Rytmihäiriö
The Arson Project

SOBOTA 3.7.2010

Mastodon
Kamelot
Devin Townsend Project
Hypocrisy
Crowbar
Overkill
Survivors Zero
Holy Grail
Sotajumala
Bloodbath
Armed For Apocalypse
FM2000
Torture Killer

NEDĚLE 4.7.2010
Megadeth
Cannibal Corpse
W.A.S.P.
Nile
Trigger The Bloodshed
Turmion Kätilöt
[Amatory]
Warmen
Finntroll

Časový rozpis bude zveřejněn později.
Festival si vyhrazuje právo na změnu programu!
.
VSTUPENKY
Vstupenky na Tuska 2010 můžete zakoupit již nyní na www.tiketti.fi a www.lippupalvelu.fi.
Předprodej: 1 den Pá / So 54 euro, neděle 50 euro, 3dení vstupenka 98 euro.
Vstupenky na místě (pokud nění vyprodáno): 1 den 60 euro, 3dení vstupenka 115 euro.

Katatonia vyráží na turné po Evropě

6. března 2010 v 11:50 | P.N.
Pánové z KATATONIE spolu s kolegy SWALLOW THE SUN, které jste mohli vidět nedávno v Praze, vyráží na další Evropské turné. Jako support se představí post-rocková kapela LONG DISTANCE CALLING.
.
V rámci tour nazvaného "New Night Over Europe" budete moci svoje oblíbence vidět v Praze.

.30.3. Exit Chmelnice, Prague, Czech Republic

Po tomto turné kapela letí přímo směrem do Ameriky, kde budou hrát prozměnu s Finskými kolegy FINNTROLL, MOONSORROW a SURVIVORS ZERO.


Překlady nových rozhovorů s TH

6. března 2010 v 11:32 | P.N.

S jejich třetím albem jsou Tokio Hotel na evropském turné Welcome to Humanoid City". Přitom je čtyřčlenná kapela denně obletována a pronásledována fanoušky. Jako jediný člen kapela není Georg Listing singl. V rozhovoru s německou tiskovou agenturou dpa se čtyři muzikanti vyjádřili o svatbě, soukromé sféře a označení "teenageři".

Všem členům kapely je už bylo 20 let, nechcete se zbavit označení "teenie kapela"?
Bill: Vlastně bychom ho spíše chtěli mít. Protože teď pomalu přicházíme do věku, že nám to spíše lichotí, když je člověk označován za teenagera. Takže problém s tím také nemáme. Pro mě to není urážka.

Jak budou znít Tokio Hotel za deset let?
Tom: To se uvidí. Chodíme do studia a děláme to, na co máme právě chuť. I když ve spaní se ukazuje, jakým směrem album půjde. Za deset let to bude podobné.

Budou první členové kapely už ženatí?
Bill: To nevím, jestli se někdo ožení, Georg…
Georg: Za deset let? To nemůžu odhadnout.
Tom: Upřímně řečeno: Ano, za deset bude určitě někdo z nás ženatý.

Fanoušci vás pronásledují na každém kroku, kdy je to nervující?
Tom: Když jsme na turné, potom je to spíše skvělé, že jsou lidi všude s námi. Také když se přijede do jiné země a přivítá nás tolik fanoušků, jak je to jen možné - to je každopádně super. Nervní je to spíše tehdy, když se snažíte být v soukromí. Ale u nás to není tak časté, možná 40 dní v roce.

Vyměnili byste váš úspěch za více soukromí?
Bill: Každopádně, když by to bylo možné, okamžitě. Ale pokud chcete být úspěšní a mít takový život, jaký máme my, samozřejmě to přinese také několik obětí.

Přemýšleli jste pro ukončení školy o klasické vzdělání jako teorie nebo studium?
Bill: Ne, pro nás to nikdy nebylo téma. Ukončení školy pro nás bylo naprosto dobrovolné, protože Tom a já jsme typičtí perfekcionisté. Přinejmenším jsme alespoň chtěli mít v tašce vysvědčení.

Bille, jako model jste byl na Fashion Week v Miláně. Uvidí Vás fanoušci na molu častěji?
Bill: Umím si představit, že bych to dělal častěji a také někdy navrhovat nějaké věci, protože to je pro mě věc, která mi dělá radost.

_______________________________________________________________________


Preferujete zpívat anglicky nebo německy?
Bill: Mixujeme náš anglický a německý setlist. Některé songy preferujeme hrát v němčině, jiné v angličtině. Pro každého je tady něco. Fanoušci, které se učí německy hlavně kvůli nám, můžou zpívat německé songy. Album "Humanoid" je také dostupné ve dvou verzích. Nechceme někoho nutit, aby si koupil specifický jazyk. Pro nás jsou oba jazyky důležité. Angličtina, stejně tak němčina, jsou součástí Tokio Hotel.

Přijedete na Rock Werchter?
Bill: To ještě není potvrzené.

Máte téměř všechno. O čem ještě sníte?
Bill: Vždycky sním a dělám si nové cíle. Mít ráno důvod se vždycky probudit. Každý den dostávám nové nápady a vždycky chci napsat songy Tokio Hotel. S Tokio Hotel chceme vždycky něčeho dosáhnout. Na naše turné jsme například navrhli velmi pěkné podium.

Je pravda, že jste na soundtracku k filmu "Alenka v říši divů"?
Bill: Společně s Kerli jsme nahráli song pro "Alenku v říši divů". Nejprve jsme to plánovali jako song pro Humanoid. Napsali jsme to a hledali na to ženský hlas. Kerli byla ideální nováček. Práce s ní byla velmi zábavná. Je tak vtipná, nadšená, vždy šťastná a velmi sympatická. V budoucnu bychom rádi spolupracovali s Aerosmith. A také se Stereophonics. Tomovi a mě připadají naprosto cool.

Co musí holka udělat, aby dobyla vaše srdce?
Bill: To je těžká otázka
Tom (směje se): Pro mě ne. Pokud chce dobýt moje srce, stačí, když si vezme na sebe něco pěkného a funguje to.
Bill: U mě to musí být láska na první pohled.

Co jste dělali na Valentýna? Nebo co byste dělali, kdybyste měli přítelkyni?
Bill: Skoro jsem na Valentýna zapomněl. Ale není to špatné. Tom a já jsme singl, takže pro nás je Valentýn prostě normální den. Myslím, že Georg objednal růže. Když bych měl příltelkyni, tak bych vybral něco, co zapadá k její osobě. Každý je jiný.

Kdo zůstává v koupelně nejdéle?
Bill: Když se jdou ostatní koupat, bývají v koupelně déle. Ale normálně potřebuju na přípravu nejvíc času já. Asi hodinu s vyčíštěním zubů, sprchou...

Bille, jak to děláš, že vypadáš tak skvěle?
Bill: Většinou ráno nevím, co si vzít na sebe. Potom stojím před mým šatníkem a inspiruju se. Někdy najdu věci, které jsem 4 roky nenosil. Ale nakonec se rozhodnu podle nálady.

Šli by jste na rande s tlustší holkou?
Bill: V lásce neplatí žádná pravidla. Všechno je dovoleno. Nemůžete vyloučit tlusté holky nebo blondýny.

Chcete v budoucnu děti?
Bill: Teď si to nedovedu představit, vůbec o tom nechci přemýšlet. Nebyli bychom schopni se o dítě postarat, protože pořád cestujeme. Kromě toho máme dost práce s našimi čtyřmi psy. Snažíme se rozdělit lásku mezi ně, takže nikdy nemá méně než ten druhý.

Co by jste dělali, kdyby jste viděli holku, která je bitá za to, že je TH-fanynka?
Bill: U mě nezáleží na tom, jaký je to důvod, když někdo uhodí nebo zbije holku, vždycky pomůžu. Jako svědek to musíte udělat. To je logické, ne? Je zřejmé, že nenávist by nikdy neměla zajít tak daleko. Naštěstí anti nikdy nepoškodili naši kariéru.
Tom: Vlatně jsem měl vždycky rád, když si ostatní mysleli něco špatné. Dokonce jsme si mysleli, že je cool si užívat něco, co se ostatním nelíbilo. Naši fanoušci jsou tak blízko, protože jsou fanoušci TH. A my máme extrémní spojení s našimi fanoušky.

Čtete Tokio Hotel fan ficton?
Bill: Když nám fanoušek osobně nějakou dá, určitě si ji přečteme. Ale příběhy na internetu nehledáme.

Máte čas číst maily od fanoušků?
Bill: Ne, ani nevíme, kde začít. Dokonce my, jako naši manažeři a naše nahrávací společnost dostáváme dopisy. Nemáme čas je číst všechny. Bohužel.

Jakou nejkrásnější věc jste od fanouška dostali?
Bill: Vždycky jsem rád, když jsou fanoušci kreativní. Jednou jsme dostali obraz od fanoušků z Itálie. Namalovali Toma a mě. Profesionální umělec by to neudělal lépe. Také nám posílají CD z jejich vlastní hudbou.

Už jste někdy udělali něco hloupého, když jste byli zamilovaní?
Bill: Když jsem zamilovaný, vždycky dělám hloupé věci. Mé srdce rozhoduje, co mám dělat a dál nemůžu myslet logicky. Dál nad sebou nemáte kontrolu. Ale u mě je to už dlouho, co jsem byl zamilovaný, takže o tom nemůžu mluvit.

Umím si představit, že mít úspěch je někdy těžké. Litovali jste někdy toho, že jste slavní?
Bill: Samozřejmě nám toho hodně chybí; naši přátelé jdou na vysokou školu, můžou jít ven. Ale my jsme si vybrali tento život a udělali bychom to znovu. Studium nikdy nebylo nic pro nás. Teď můžeme vidět celý svět. Zažil jsem hodně věcí, ostatní nikdy nedostanou takovou šanci, takže jsem velmi vděčný.

Jaké je vaše oblíbené roční období?
Bill: Léto. Nesnáším zimu. Během Vánoc můžu sníh, to je pěkné. V Hamburku je v tu dobu úplný chaos. Ani nemůžete řídit vaše auto! Na ulicích je to neuvěřitelně nebezpečné. Všichni padají nebo si něco zlomí, nemocnice jsou plné. Budu rád, až bude léto. Také bych rád zůstal v teplých krajích a městech.

Kdy jste naposledy brečeli?
Tom: Moc nebrečím, protože nemám čas se dlouho starat o věci. A nic zlého se nestalo. Naposledy jsem brečel, když jsem se smál s mým nejlepším kámošem.
Bill: Kdybych brečel, tak ze smutku a nikomu bych to neřekl. Je to příliš osobní. Ale stejně jako Tom se tolik směju, až brečím.

Co děláte těšně před tím, než jdete na podium?
Bill: Nervózně chodíme, dáváme dohromady mikrofony, kabely a pak to změníme a soustředíme se na naše songy.

Co vás udělá šťastnými ve špatný den?
Bill: Naši psi. Když se vrátíme domů v noci a naši čtyři psi na nás čekají před dveřmi, vždycky se musíme smát. Jejich láska je bezpodmínečná.

Tokio Hotel obdrželi Walk of Fame!

6. března 2010 v 11:03 | P.N.
Johannes Partow, ředitel König-Pilsener-ARENA, předal Tokio Hotel ARENA Walk of Fame.

Na jejich vystoupení v roce 2006, 2007 a 2010 prodali v König-Pilsener-ARENA celkově 33 000 lístků. K zahájení jejích aktuální "Humanoid tour" v Německu, obdržela nejúspěšnější kapela z Magdeburgu v pátek na jejich vystoupení jedinečné ocenění.

Těsných 13 000 fanoušků slavilo v Oberhausenu Georga, Gustava, Billa a Toma a rockovali k novým hitům "Automatisch", "Zoom" nebo "Humanoid" a k "Durch den Monsun".


Alice-Song 'Strange'

6. března 2010 v 11:01 | P.N.

Soundtrack "Almost Alice" k filmu "Alice In Wonderland" je na 2. místě US iTunes.


Tokio Hotel na 1. místě v T-Music chart

6. března 2010 v 10:56 | P.N.
Tokio Hotel se s World Behind My Wall dostali z novinek rovnou na 1.místo.
Hlasujte, abychom kluky udrželi všech sedm týdnů na prvním místě.