Leden 2010

TH- spolupráce s Kerli

18. ledna 2010 v 18:28 | P.N.
Seznam skladeb pro velmi očekávaný soundtrack k In Wonderland 3D remaku od Tima Burtona (hraje Johnny Depp) je téměř hotový a bylo potvrzeno že Tokio Hotel a Kerli spolupracují na songu "Strange."Soundrack s názvem Almost Alice, půjde do obchodů 2. března, zatímco Alice in Wonderland 5. března.

Ztráta velice nadaného bubeníka- Jimmy Sullivan

18. ledna 2010 v 18:25 | P.N.
Bubeník metalové kapely Avenged Sevenfold James Owen Sullivan, přezdívaný The Rev byl 28.12.09 nalezen mrtvý ve svém domě v Huntington Beach. Příčinou smrti byla pravděpodobně přirozená smrt, ale spekuluje se i o Revovi závislosti na drogách. Rev byl zakládajícím členem Avenged Sevenfold a dožil se bohužel pouhých 28 let. Kapela na svých oficiálních stránkách prohlásila: "S hlubokou lítostí a bolestí vám oznamujeme, že zemřel náš Jimmy The Rev Sullivan, Jimmy byl víc, než jen nejlepší bubeník na světě. Byl to náš nejlepší přítel a bratr. Cítíme a zároveň se modlíme za Jimmyho rodinu a doufáme, že všichni budou respektovat jejich soukromí v tomto obtížném období." Pitva prokázala že smrt byla přirozená, ale dá se tomu věřit? To je otázka kterou si pokládá zřejmě mnoho lidí. Pro skupinu Avenged Sevenfold začal rok 2010 velmi krutě. Rev byl jedinečný bubeník na kterého se bude ještě dlouho vzpomínat.Emilie Autumn- bezkonkurenční hvězda která v rámci svého turné zavítá i do Prahy

12. ledna 2010 v 18:14 | P.N. |  Emilie Autumn
Emilie Autumn je americká zpěvačka, skladatelka a také houslistka. Když jí bylo devět, opustila školu a začla pravidelně cvidit na své housle. Její cíl bylo stát se světovou class houslistkou. Ve čtrnácti absolvovala konzervatoř College a později Indiana University. Po dvou letech z Indiana University odešla, protože nesouhlasila s jejich názory na individualitu klasické hudby. Emilie se stala velmi úspěšnou hvězdou, na svém kontě má již 6 CD. Nedávno vydala knihu "The Asylum For Wayward Victorian Girls", kniha bude v prodeji v rámci evropského turné, takže máte možnost si jí zakoupit třeba v Praze nebo Bratislavě.
European Tour 2010


Letní festivaly 2010

10. ledna 2010 v 18:13 | P.N. |  Festivaly
Master Of Rock (MoR)
Letos se Master Of Rock koná od 15.7. až do 18.7. ve Vizovicích (Zlínský kraj), areál likérky Rudolf Jelínek. Cena vstupenek se pořád zvyšuje, prý pro velký zájem. Od 15.1. budou stát 1.000,-Kč. Pro zatím je oficiálně potvrzeno že vystoupí: Manowar, Tarja, Accept, Unisonic, Sabaton, Lordi, Queensryche, Masterplan, Epica, Behemoth, Primal Fear, Mike Terrana, Destruction, Delain, Holyhell, Metalforce, Tublatanka, Horkýže slíže, Doga, Salamandra.

Metalfest
21.5- 23.5. v Plzni (amfiteátr Lochotín). Cena vstupenek se zvedá na 700,-Kč. Tato cena bude platit do 31.1.2010. Vystoupí: Sonata Arctica, The 69 Eyes, Korpiklaani, Deathstars, Finntroll, Nevermore, Eluveitie, Legion of the Damned, Decapitated, Death Angel, Brainstorm, Powerwolf, Leaves´ Eyes, Vader, Marduk, Deicide.

Brutal Assault
12.8. - 14.8. (kemp otevřen od středy 11.08.2010 od 15:00), v Jaroměři-Vojenská pevnost Josefov (20km severně od Hradce Králové, cena vstupenek se pohybuje od 1000 - 1400,- Kč podle toho jak je zakoupíte. Cena vstupenek v prodeji přímo na místě je 1500,- Kč. Vystoupí: Children Of Bodom, Cannibal Corpse, Converge, Demonic Resurrection, Despised Icon, Devin Townsend, Devourment, Diablo Swing Orchestra, Dying Fetus, Graveworm, Hypnos, Ihsahn, Ill Nino, Kylesa, Kypck, Mnemic, My Dying Bride, Necrophagist, Origin, Rotten Sound, Sigh, Sybreed.

Benátská noc
30.7. - 1.8., na Malé Skále v Českém ráji.Cena vstupenek: celovíkendové permanentky-750,-Kč+ poplatky sítí, Major pass- 2500,-Kč. Pro zatím oficiálně prohlášeno že vystoupí: Tublatanka, Vitacit, Kreyson, Horkýže slíže, Inflagranti, Konflikt, No Name, MIG 21, Michal Hrůza, Walda Gang, Žlutý pes, Veteráni studené války, Xindl X, Arakain, Green Smatrol, NIL, Traband, Doctor PP.

Rock For People
3.7. - 6.7., ve Festival Parku (Hradec Králové). Cena vstupenek:999,-Kč. Zimní Rock For People se bude konat už: 24.02.2010 19:00, Brno, 25.02.2010 19:00, Plzeň, 26.02.2010 19:00, Praha, 27.02.2010 19:00, Hradec Králové. Ceny vstupenek na zimní festival se pohybují od 250 do 290 korun. Na zimním Rock For People zavítají např. The Locos, co se týče letního RFP vystoupí například death metalová skupina Tortharry.

Children Of Bodom- začátky

10. ledna 2010 v 14:20 | P.N. |  Children Of Bodom
Children Of Bodom je kapela jejíž název je odvozen od proslulých "bodomských vražd", které se udály v roce 1960 u jezera Bodom. Tématem jejich skladeb je většinou právě jezero Bodom, dále smrt a problémy v osobních vztazích. Kapela byla založena v roce 1993 kytaristou Alexim "Wildchild" Laihou a bubeníkem Jaskim Raatikainenem pod názvem IneartheD.
Své první demo zaznamenávají pod názvem Implosion of Heaven. Hlavním skladatelem skupiny byl Samuli, vzhledem k tomu že se jeho rodina přestěhovala do Spojených států bylo nemožné dál pokračovat, musel skupinu opustit. Alexi převzal roli textaře. Skupina se opět začla rozvíjet v jiné sestavě, pokračovala v nahrávání svého třetího dema, které neslo název Shining. Navzdory jejich úsilí se jim podařilo hrát jen na místních akcích.
Jako poslední možnost se rozhodli nahrát nezávislé album i přes to že žádný z hudebníků neměl pro začátek dostatek peněz, byl to odvážný tah. Laiho chtěl více využít klávesy, jenže Pirisjoki nechodil na zkoušky. Byl vyhozen a nahrazen Jannem Wirmanem.
Wirman se stal důležitou součástí skupiny. V roce 1997 úspěšně nahráli jejich první album. Kapela byla povinna vytvořit nový název, aby podepsala Spinefarm Records. Smlouvy se záznamy Shiver byly již podepsány pod názvem IneartheD.
Členové skupiny začli hledat v místním telefoním seznamu, narazili na Bodom, uvědomili si, že to bylo jezero které mělo za sebou zajímavý příběh. Nakonec se vyrovnali se jménem Children Of Bodom. Do součastné doby vydali COB sedm studiových alb, dvě živá alba, dvě EP a jedno DVD.


Entwine- od death až ke gothic metalu

10. ledna 2010 v 0:39 | P.N. |  Entwine
1995 - skupinu založili Aksu Hanttu (bubny), Tom Mikkola (kytara, v tuto dobu i vokály) a T. Taipale (baskytara); začínali jako death metalová skupina, ale po čase je přestalo bavit hrát podle limitů death metalu a začali hrát podle vlastní kreativity.

1997 - jejich hudba se vyvinula do konečné podoby; byli mnohem melodičtější skupinou a k realizaci jejich finálních emocionálních vizí potřebovali najít dobrého zpěváka, klávesistu a druhého kytaristu; na podzim se k nim přidal P. Williman jako zpěvák a druhý kytarista.

v r . 1997 také začali nahrávat své první demo Divine Intimity.Odezva na album byla extrémně pozitivní a hned se do celého světa roznesly zprávy o této nadějné skupině, která nahradila death metal za gothic metal.

1998 - přidala se Ritta Heikkonen jako klávesistka a Entwine byli v plné sestavě.

1999 - studio Spikefarm Records nabídlo skupině nahrávací smlouvu a ještě v září tohoto roku Entwine vydali své debutové album The Treasures Within Hearts; brzy po vydání alba skupinu opustil zpěvák Williman a basista Taipale, místo nich nastoupili Joni Miettenen (basa) a Mika Tauriainen(zpěv).

2001 - podzim: vychází album Gone a ihned přijalo celosvětové pochvaly; nejen že bylo album Gone v Německu vyhlášeno Albem měsíce, ale jejich singl New Dawn byl také neustále "usídlený" v Německých klubech; mimoto jejich úspěch s písní New Dawn byl i v Top Ten mezinárodní hitparády.

v r. 2001 se také ke skupině přidal nový kytarista Jaani Kähkönen.

2002 - vydali další album - Time Of Despair, následovalo celosvětové turné se skupinami Theatre Of Tragedy a Ram-Zet.

2004 - album DiEversity; bylo nahráváno opět se známým studiem Finnish Astia Studios a bylo opět velice úspěšné; následovala ho Stříbrná deska za skvělý hit Break Me, který měl brzy potom i videoklip.

2006 - album Fatal Design, které natáčeli jen něco málo přes týden.

2009- vydáno album Painstained.


Úvodem

10. ledna 2010 v 0:16 | P.N.
Pro začátek bych popsala zaměření tohoto blogu...doufám že dobře poslouží hlavně pro příznivce metalu všeho druhu, tím myslím od gothic přes trash, heavy..atd. Také bych Vám mohla nabídnout lahůdky v podobě rockových hvězd typu Marilyn Manson..x), zásobovat Vás budu i svými texty, tak hodnoťte ať vím jak na tom jsem. A teď by bylo na místě abych se představila, měli by jste vědět kdo za tyhle články nese zodpovědnost..xD Takže mé jméno je Pavlína, nebudu tu psát takové to "jsem studentka školy..., je mi..., bydlím..." vždyť to stejně nikoho nezajímá... jediné co vám o sobě můžu říct je asi to jsem brutálně zMEnTALněná hudební závislačka...xD to je asi tak vše...pokud by jste měli dotaz k obsahu blogu, chtěli něco změnit, a nebo by jste tu divnou holku chtěli prostě poznat tak tady máte kontakty:

Lidé: xX.Dead.Memories
Facebook: Pavlína Novotná
Bandzone: xX.dead.memories
ICQ: 590-892-633

Toť vše, mějte se brutálně, krvavě a hlavně metalově a poslouchejte jen kvalitní hudbu (čili metal)...xD
Vaše Pájuše...=O*